Ostrzeżenie przed fikcyjnymi kontrolami WFOSiGW/NFOŚiGW

Prosimy o zachowanie ostrożności, sprawdzanie tożsamości osób przeprowadzających "kontrolę", weryfikowanie ich uprawnień oraz zgłaszanie Policji wszelkich sytuacji budzących wątpliwość.

pobrane (1).jpg

W związku z licznymi zgłoszeniami, WFOŚiGW w Białymstoku informuje, że nie przeprowadza żadnych kontroli inwestycji bez wcześniejszego umówienia telefonicznego przez pracowników WFOŚiGW.

Nasi pracownicy przy okazji kontroli przedstawiają też stosowne upoważnienia, które można zweryfikować dzwoniąc pod numery telefonu WFOŚiGW.

Dane kontaktow

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej w Białymstoku

Św. Rocha 5, 15-879 Białystok

tel. (85) 875 81 92, 537 222 708

 W ostatnich dniach mieszkańcy województwa podlaskiego zgłaszają, że do ich domów przychodzą osoby, które przedstawiają się jako reprezentanci lub partnerzy Narodowego bądź Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Okazują legitymacje i żądają dostępu do pomieszczeń grzewczych w celu ich rzekomej kontroli, proszą o dokumenty tożsamości, przeprowadzają ankiety, a w przypadku nieobecności zostawiają fikcyjne zawiadomienia w skrzynkach pocztowych. Osoby te zapowiadają także przeprowadzenie kontroli w najbliższych tygodniach. Najprawdopodobniej są to próby oszustw bądź wyłudzeń.

Apelujemy, by nie wpuszczać takich osób do domów, nie udostępniać im żadnych dokumentów, faktur itp.

Pamiętajmy o seniorach, szczególnie tych samotnych, którzy zamieszkują w naszej okolicy - upewnijmy się, że wiedzą jak postąpić w sytuacji, gdy ktoś pod pretekstem kontroli chce wejść do ich domów i mieszkań! 

 

niedziela, 23 czerwca 2024

imieniny: Wandy, Zenona

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 572

Powrót na początek strony