• GR5A89~1.jpg

  Time4BUS Aplikacja mobilna dla pasażerów

  Już od 14 czerwca 2024 r. (piątek) we współpracy z firmą GenesisMobo oddajemy do Państwa dyspozycji aplikację mobilną o nazwie Time4BUS, która pozwoli obserwować na żywo autobusy obsługujące linie: 400, 406, 410, 412, 413, 414, 415 i 416. To tylko jedna z wielu dostępnych funkcjonalności. Co jeszcze otrzyma pasażer korzystający z aplikacji mobilnej Time4BUS?

  Czytaj więcej
 • konie ciągnące bryczkę.jpg

  II Regionalny Czempionat Koni w Zabłudowie

  O tytuł czempiona i czempionki rywalizowały najpiękniejsze konie rasy Polski Koń Zimnokrwisty i Arden Polski

  Czytaj więcej
 • zakaz podlewania.jpg

  Susza - możliwe problemy z dostępnością wody w wodociągu

  W związku ze znacznym wzrostem zużycia wody pobieranej z sieci wodociągowej, w celu uniknięcia przerw w dostawie wody na terenie gminy, burmistrz Zabłudowa apeluje o niewykorzystywanie wody do innych potrzeb niż socjalno – bytowe.

  Czytaj więcej
 • Ewangelia drukowana w Zabłudowie

  Dzień Słowiańskiego Piśmiennictwa i Kultury

  We wszystkich krajach słowiańskich święto obchodzone jest corocznie 24 maja. Dla Słowian to przede wszystkim dzień pamięci o dziedzictwie przodków i twórcach słowiańskiego piśmiennictwa - świętych braciach sołuńskich Cyrylu i Metodym. Na popularyzację języka cerkiewnosłowiańskiego wpływ mieli także dawni możni właściciele Zabłudowa, którzy rozumieli moc drukowanego słowa. Najstarsze drukowane księgi na ziemiach polskich trafiły do rąk czytelników w XVI wieku. Jednak nie powstały one w Warszawie, czy Krakowie – lecz w Zabłudowie

  Czytaj więcej
 • dzień rolnika_n.png

  15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rolnika.

  Jest to święto, Świętego Izydora Oracza – patrona ciężko pracujących ludzi i rolników. Z okazji tego święta życzymy wszystkim rolnikom i rolniczkom zamieszkującym w Gminie Zabłudów zdrowia, dobrej pogody i znakomitych plonów.

  Czytaj więcej
 • 3 Maja.jpg

  233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

  Gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały miejsce na Skwerze Jana Leończuka w Zabłudowie przy pomniku Bohaterów Walczących o Wolność Ojczyzny. Uroczystość uświetnili śpiewacy ze Starosielskiego Bractwa Śpiewaczego, którzy wykonali „Pieśni nabożne” Franciszka Karpińskiego podczas Mszy za Ojczyznę w Kościele pw. św. App. Piotra i Pawła, a następnie utwory „Mazurek Dąbrowskiego”, „Witaj Majowa Jutrzenko” oraz „Rotę” podczas oficjalnych uroczystości. Uczniowie z kl. 3a i 3c ze Szkoły Podstawowej im. Franciszka Karpińskiego pod kierunkiem Barbary Wasilewskiej i Agnieszki Szorc wystawili sztukę pt. „Polska pachnie bzami”.

  Czytaj więcej
 • Herb Gminy Zabłudów. Czerwony jeleń skaczący na białym tle

  Wybory Burmistrza Zabłudowa - ponowne głosowanie na dwóch kandydatów

  W wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r. żaden z 3 kandydatów nie został wybrany na Burmistrza Zabłudowa, ponieważ nie otrzymał więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.

  Czytaj więcej
 • Zwierki _DSC6070.JPG

  Zwierki pełne słońca

  W dniu 28 marca 2024r burmistrz Adam Tomanek podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na dofinansowanie projektu pn. "Zwierki pełne słońca”

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony