Lista stron

 • tabliczka z numerem domu.jpg

  Czy za brak tabliczki z numerem domu naprawdę grozi kara?

  Odpowiednie oznakowanie domu to obowiązek właściciela. Regulują go odpowiednie przepisy prawa - niektóre z nich wydają się błahostkami, jednak za ich łamanie grożą realne kary. Jak należy oznaczyć dom, by nie dostać mandatu?

  Czytaj więcej
 • Weź udział w badaniu. Zintewgrowane statyustyki dotyczące gospodarstw rolnych 1.06 - 14.08

  Weź udział w badaniu GUS i zmieniaj polskie rolnictwo!

  W dniach od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całej Polski zostanie przeprowadzone badanie Zintegrowane statystyki dotyczące gospodarstw rolnych oraz Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego,

  Czytaj więcej
 • Herb Gminy Zabłudów. Czerwony jeleń skaczący na białym tle

  Zgłaszanie kandydatów na ławników

  Kandydatów na ławników sądowych należy zgłaszać w terminie do dnia 30 czerwca 2023 roku w biurze Rady Miejskiej w Zabłudowie ul Rynek 8 pok. 203

  Czytaj więcej
 • Logo Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego

  Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

  Misją Podlaskiego Centrum Produktu Lokalnego jest wzrost dobrobytu mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego oraz zapewnienie konsumentom dostępu do smacznych, świeżych, możliwie niedrogich i wartościowych pod względem odżywczym produktów rolnych i środków spożywczych, przy jednoczesnym poszanowaniu zasobów środowiska naturalnego.

  Czytaj więcej
 • Kura

  Wirus HPAI

  Zalecenia dla hodowców drobiu

  Czytaj więcej
 • pracownia orange.jpg

  Pracownia Orange w Twojej miejscowości

  Wystartowała nowa edycja programu społecznego Pracownie Orange. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 kwietnia.

  Czytaj więcej
 • ZUS elegitymacja.jpg

  mLegitymacja dla emewrytów i rencistów

  Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację. Będzie ona dostępna na każdym urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu (np. smartfonie), przy użyciu bezpłatnej aplikacji mObywatel.

  Czytaj więcej
 • ekshumacja.jpg

  Pochówek i ekshumacja 12 żołnierzy Kawalerii Wojska Polskiego

  29 lipca 2022 r. na cmentarzu rzymskokatolickim w Zabłudowie odbył się pochówek szczątków 12 żołnierzy Kawalerii Wojska Polskiego poległych we wrześniu 1939 r., prawdopodobnie podczas walk odwrotowych z Niemcami. Ich szczątki ekshumowali pracownicy Oddziałowego Biura Poszukiwań i Identyfikacji #IPN w Białymstoku. Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN. Apelujemy zatem do osób, które utraciły kogoś z rodziny w 1939 roku na tym odcinku walk, aby zgłaszały się do Instytutu Pamięci Narodowej i przekazały swój materiał genetyczny.

  Czytaj więcej
 • młoda sadzonka w czarnej glebie

  Rolnicze wykorzystanie osadów ściekowych

  Wodociągi Białostockie zapraszają osoby i podmioty władające powierzchnią ziemi do nawiązania współpracy z Wodociągami Białostockimi w celu rolniczego zagospodarowania osadów ściekowych.

  Czytaj więcej
 • Zdjęcie ilustracyjne

  Ułatwienia w prowadzeniu handlu w piątki i soboty przez rolników

  Prowadzenie handlu w każdy piątek i sobotę (za wyjątkiem dni świątecznych) na działce o nr ewidencyjnym 337 ( targowisko przy ul Sikorskiego w Zabłudowie) odbywa się w godz. 9:00 – 12:00 i jest zwolniony z opłaty targowej.

  Czytaj więcej
Powrót na początek strony