Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im Simony Kossak w Dobrzyniówce

Inwestycja zakłada m.in. wykonanie prac termomodernizacyjnych, min: wymianę stolarki okienno-drzwiowej, modernizację systemu oświetlenia i ogrzewania, docieplenie ścian i dachu, wymianę i podniesienie pokrycia dachowego.

Dobrzyniówka 1.jpg

logotypy Polski Ładjpg.jpg

Przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im Simony Kossak w Dobrzyniówce – na ten cel Gmina Zabłudów otrzymała 1,96 mln finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przy zaledwie 2% wkładzie własnym.

Maksymalnie dwa wnioski o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji mogły składać gminy, powiaty, związki międzygminne i związki powiatowo-gminne, na obszarze których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Pierwszy wniosek dotyczył utworzenia Centrum Targowo-Wystawienniczego w Zabłudowie, drugi zaś Przebudowy i termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej im Simony Kossak w Dobrzyniówce.

Inwestycja realizowana będzie w trybie zaprojektuj i wybuduj. W chwili obecnej przygotowywane są dokumenty niezbędne do ogłoszenia postępowania przetargowego zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych. Inwestycja zakłada m.in. wykonanie prac termomodernizacyjnych, min: wymianę stolarki okienno-drzwiowej, modernizację systemu oświetlenia i ogrzewania, docieplenie ścian i dachu, wymianę i podniesienie pokrycia dachowego.

Dobrzyniówka - obszar ten w latach 40 należał do Zofii i Józefa Manteuffel, majątek Dobrzyniówka. To właśnie tu 22 października 1944 roku rozpoczęła się oficjalna „inauguracja” reformy rolnej na Białostocczyźnie. To właśnie ten majątek, folwark Dobrzyniówka i okoliczne tereny, rozparcelowano jako pierwsze w kraju. Na pamiątkę tego wydarzenia w środkowej części wsi ustawiono obelisk. W 1963 roku z opuszczonych gruntów rolnych utworzono Państwowe Gospodarstwo Rolne oraz zaczęto budować osiedle mieszkalne dla pracowników zakładu i innych chętnych osób. PGR w miejscowości Dobrzyniówka został zlikwidowany w 1992 roku.

sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Powrót na początek strony