Finał województwa podlaskiego w futsalu dziewcząt

Zawodniczki z Zabłudowa w tym roku, jeszcze nie wygrały za to prowadziły równorzędną, wyrównaną walkę podczas rywalizacji.

20231126_112255.jpg

Szkoła Podstawowa w Zabłudowie wraz z Klubem Sportowym Rudnia Zabłudów i Radą Rodziców naszej Szkoły była współorganizatorem wielkiego turnieju piłkarskiego, który odbył się 26 listopada 2023 roku na hali sportowej.

Zawody piłkarskie wyłoniły najlepsze drużyny  z Województwa Podlaskiego w dwóch kategoriach wiekowych:

  • U-15 Trampkarki
  • U-13 Młodziczki.

Zabłudów to najmniejsza miejscowość wśród wszystkich startujących miast, która rywalizowała z Łomżą, Siemiatyczami, Choroszczą i dwoma drużynami z Białegostoku. Gospodarze czyli My, jako nieliczni mamy  drużyny w obu kategoriach, oprócz Zabłudowa, tylko Ekosport Białystok i Włókniarz Białystok wystawiły po dwa składy.

Rywalizacja trwała 8 godzin i choć Nasze Dziewczyny w tym roku,  jeszcze nie wygrały, to prowadziły równorzędną, wyrównaną walkę podczas rywalizacji.

Burmistrz  Zabłudowa Pan Adam Tomanek uświetnił Swoją obecnością Finał Województwa w Futsalu i Był pozytywnie zaskoczony wysokim poziomem, piłkarskich umiejętności dziewcząt.

Szczerze dziękujemy za wizytę Pana Burmistrza i ciepłe słowa jakie wypowiedział w stronę zawodniczek.  

Turniej przebiegał w świetnej atmosferze w duchu rywalizacji Fair Play, a jedyny niedosyt to znikoma ilość kibiców i rodziców z naszej Gminy na trybunach. Mamy nadzieję że zmieni się to w najbliższym czasie i hala sportowa w Zabłudowie, będzie wypełniona nie tylko kibicami innych drużyn. Ogromne podziękowanie Pani Małgorzacie Z i Panu Jarkowi L za pomoc w organizacji tak dużego turnieju.

Jako organizator i trener muszę wspomnieć o wzorowej postawie dziewcząt przy organizacji zawodów i pomocy po ich zakończeniu.

Artur Zieniewicz

sobota, 22 czerwca 2024

imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 326

Powrót na początek strony