Płacę podatki tam, gdzie mieszkam

Chcesz by Twoje podatki zasiliły gminę, w której mieszkasz? Rozlicz podatek w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania. Jeżeli wskażesz Gminę Zabłudów jako miejsce zamieszkania to do gminnego budżetu trafi około 40% Twojego podatku dochodowego.

images.jpg

Adres zamieszkania wcale nie musi być tożsamy z adresem zameldowania i wcale nierzadko zdarza się, że nie jest. Można przecież zameldowanym być w jednej miejscowości, a pracować i mieszkać zupełnie gdzie indziej. PIT składamy zatem, tam gdzie mieszkamy.

Niestety wiele osób faktycznie mieszkających w Gminie Zabłudów nie rozlicza się w Drugim Urzędzie Skarbowym w Białymstoku (właściwym dla Gminy Zabłudów), w związku z tym ich podatek zasila budżet innej gminy (najczęściej jest to miasto Białystok).

Wystarczy w formularzu podatkowym PIT wpisać Gminę Zabłudów, jako miejsce zamieszkania i wskazać właściwy miejscowo urząd skarbowy – Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku. Dzięki temu nasze podatki będą wpływały tam, gdzie rzeczywiście mieszkamy i nie musimy przy tym zmieniać meldunku!

W ten sposób zwiększamy pulę środków finansowych na dalsze inwestycje, czyli  przedszkola, żłobek, szkoły, drogi, chodniki, sieci wodno – kanalizacyjne, place zabaw, itp.

 

URZĄD SKARBOWY OBSŁUGUJĄCY MIASTO I GMINĘ ZABŁUDÓW PIT Zabłudów_n.png

Drugi  Urząd Skarbowy w  Białystok

ul. Plażowa 17

15-502 Białystok

e-mail: 2us.bialystok@mf.gov.pl

sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 265

Powrót na początek strony