Podatkowa ulga termomodernizacyjna

Dotyczy Grantobiorców, którzy skorzystali z dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznej i/lub instalacji solarnej w ramach projektów: „Montaż odnawialnych źródeł energii na potrzeby budynków mieszkalnych w Gminie Zabłudów” oraz „Rozwój odnawialnych źródeł energii w Gminie Zabłudów”.

ilustracja do artykułu

W związku z otrzymaną informacją z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, mając na uwadze zidentyfikowane ryzyko wystąpienia podwójnego finansowania w ramach wymienionych powyżej projektów, przekazujemy wytyczne dotyczące braku możliwości odliczenia przez Grantobiorców w ramach podatkowej ulgi termomodernizacyjnej wydatków w części, w jakiej zostały dofinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego:

Grantobiorca nie może wykorzystać grantu na sfinansowanie montażu instalacji, w przypadku której uzyskał uprzednio dofinansowanie ze środków publicznych. Grantobiorca zobowiązuje się także, że w przyszłości nie będzie występował o uzyskanie takiego dofinansowania do instalacji wykonanej w ramach umowy grantowej.

Oznacza to, że na potrzeby np. rocznego rozliczenia podatkowej ulgi termomodernizacyjnej wykazaną kwotę wydatków poniesionych na termomodernizację trzeba pomniejszyć o uzyskaną przez podatnika dotację.

Przykład:
Grantobiorca zamontował instalację, której całkowity koszt wynosi 30 000,00 zł. Otrzymał dofinansowanie w formie grantu w wysokości 24 000,00 zł. W ramach ulgi termomodernizacyjnej może odliczyć maksymalnie 30 000,00 – 24 000,00 = 6 000,00 zł.

niedziela, 25 lutego 2024

imieniny: Wiktora, Cezarego

Licznik odwiedzin

Odwiedzana: 300

Powrót na początek strony